2023

Kaunista oma kodu tori hobuse kalendriga või osta kingituseks!

Kanna soovitud kogusele vastav summa Tori Hobuse Seltsi arvele EE587700771002139716,  kirjuta meile torihobuseselts@gmail.com,  millisesse pakiautomaati ja millisele telefoninumbrile soovid kalendrit saada.

Hind 15€


Tori Hobuse Seltsist  ERR "Maahommikus" 

 etv.err.ee/1609174940/maahommik 

Varsti kinolinal

Ugnis, kodus Ukuks kutsutud, on viie aastane ruun, kes esineb vändatavas mängufilmis "Vari". Võttepäev Alatskivil, kus muidugi oli kohal ka Jaan Polli ajastutruu troska.

Uku ei staaritse, tema tulevikuplaanide hulka kuulub heaks rakendihobuseks õppimine ning loodetavasti perenaise Ellen Koiduga osalemine järgmistel Ratsaväelaste mängudel.

Uhke ratsamees meile intervjuud anda ei soovinud, et mitte murda truudust oma tõelisele armastusele, eesti hobusele.


Hindamiskoolitus Lau külas

vihmasel laupäeval, 

23. septembril

Alustuseks kordas Silva Siil kannatliku modelli Vairi  peal üle hobuste hindamise põhitõed ja leidis laiast kogemustepagasist näidetega illustreeritud vastused kõigile küsijatele anatoomia, liikumise ja välimiku eripärade kohta.

Enn Ehastu etendas mõõtude võtmist. Siis tegid praktilise hindamise läbi THSi aretus-ja hindamiskomisjoni liikmed. Esitleti 4 aastast Hirvekest Hathorist, 6 aastast Hõdet Hostonist ja 2 aastast Salomoni Sangarist.


Rikkalikus lõunalauas võrreldi hindamise tulemusi, tehti kokkuvõtteid ja konstruktiivset kriitikat.


Suur tänu kõigile, kelle käsi korraldamisel mängus oli!


Hirveke ja Laura

Hõde ja Eve

Isand Sangar pingsalt poja Salomoni etteastet jälgimas.

Horton  võistleb

Horton on kaheksa aastane ruun, kes on alles oma karjääri alguses. Ratsa tegi ta augustis 2023 debüüdi koolisõidus Rapla Ratsakooli võistlusel saavutades oma tasemel esikoha. 15.-17. septembril Tagadil osales ta esimest korda rakendivõistlusel.Homber ja Lars Tori GP-l

Jutustab Lars Uus: "2023.a alguses oli Homberile leitud tubli ja töökas ratsanik Liis-Marii Kõluvere, kes alustas karikasarjas osalemist topeltvõiduga I osavõistlusel. Edasi võistlemise takistuseks sai trauma. Kuna suurepärane algus oli juba tehtud, ei tahtnud punkte maha visata, otsustasin ise II etapil osaleda. Kahjuks selgus sarja juhendist, et arvestus on paaripõhine, s.t. minu tulemused konkureerisid Liis-Marii omadega mitte ei lisandunud. Kuna ka teisel etapil õnnestus Homberil saavutada võit mõlemas arvestuses, siis oli hobune hõivanud juba „nelikjuhtimise“. Oligi jäänud veel finaal.

Ettevalmistus jäi lünklikuks, kuna Homber teeb ka lastetrenne, käib orienteerumas ja võistleb kolmanda ratsanikuga. Seega, 4 trenni ja võistlustele. Kuna mina igapäevaselt ei ratsuta ega võistle, siis ebakindlus oli suur ja koostöö puudulik. Rada oli finaali vääriline ja läbi raskuste suutsime lõpetada  4 kp-ga. Kustus lootus heale kohale karikasarja madalamas arvestuses ja Tori GP koguarvestuses.

Teise sõidu eel panin peale kannused ja läksin võistlema motoga - kaotada pole enam midagi. See sõit oli hoopis teise minekuga. Rasked kohad päästis hobune kangelaslikult, ise keskendusin pööretele ja seljas püsimisele. Ilus see sõit kindlasti polnud, loodetavasti Homber oma lepliku loomuga andestab mulle mõned jõuvõtted. Rada oli seekord veel nõudlikum ja puhtalt läbimine tõi minust kuuldavale võimsa rõõmuhõiske. Ma tegelikult ei hoolinud kohast, olin rõõmus, et puhtalt läbi tulime. Albert oli teinud puhtad ja kiired sõidud, teistest ei teadnud ma midagi. Siis hakkas üllatusi sadama: kutsuti autasustamisele avatud klassis, tori hobuste arvestuses III koht, GP arvestuses II koht, karikasarja arvestuses I koht. Mind ja hobust külvati üle rosettidega, hobusele tekk, mulle karikas, auhinnad sponsoritelt, soojad käepigistused ja siirad õnnesoovid. Seda kõike oli väga tore läbi elada Homberi kasvataja Silver Salumetsa pilgu all, kes täitsa „juhuslikult“ sellel pidupäeval oli võistlusi vaatama tulnud. Tänud korraldajatele Tori HK-s! Loodan, et alguse sai traditsioon.

NB! Sarja ja GP arvestuses olid 2 esimest TA tori hobused."