Korduma kippuvad küsimused

   1.Kui minu hobune ei ole universaalsuuna tori hobune, kas ma saan...

...ta THSi üle tuua? 

Saab anda hobuse andmed THSi hallata, et toiminguid teha meil (vt. Hinnakiri). Hobune jääb samasse tõuraamatusse edasi, kus ta on. Tõunimetus jääb samaks, mis tal on. Kui selline hobune saab järglase, siis saame väljastada passi. Järglane on tõuraamatusse mittekuuluv, vanemate tõunimetust me talle anda ei saa.

...hakata THSi liikmeks?

Toetajaliikmeks saab hakata igaüks, ka ilma hobuseta. Tegevliikmel peab olema vähemalt 1 tori universaalsuuna tõuraamatusse kantud hobune.

2. Kas ma toetajaliikmena saan soodushinnaga teenuseid?

Ei saa. Toetajaliige maksab pool liikmemaksust selleks, et soovib seltsi tegevust toetada. Kui tal sealjuures on ka hobused THSi hallata, siis teenuste eest maksab ta täishinna.

3. Kui ma paaritan oma universaalsuuna alampopulatsiooni kuuluva hobuse vana-tori alampopulatsiooni või tori hobuste tõuraamatu TA ossa kuuluva hobusega, kas järglane on siis ristand?

Ei ole. 

Aga PõLASis on kirjas, et võib aretada ainult alampopulatsiooni piires.

Universaalsuuna tõuraamatusse saab kanda hobuse, kelle vanemad on sünnijärgselt tori TA hobused või vana-tori hobused või kombinatsioon neist. Universaalsuuna tõuraamatusse ei saa kanda hobust, kelle vanem(ad) on tori TB hobune/hobused.

4. Kas THS arvestab täku tunnustamisel ka sporthobuste võõrratsaniku testi?

Jah